2019-12-09, pirmadienis, 19:28.     Šiandien Kėdainiuose saulė teka 08:29, leidžiasi 15:50, dienos ilgumas 7:21.

Kultivatorius – naudingas sode, bet kaip išsirinkti?

2019-08-13, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Kultivatorius – naudingas sode, bet kaip išsirinkti?

Pavasariui atėjus žmonės sėja daržoves, vaisius ir diegia įvairius krūmelius. Bet prieš pradedant darbus labai svarbu tinkamai įdirbti žemę – dažniausiai namuose tai daroma kastuvo pagalba. Vis dėlto, siekiant pačių geriausių rezultatų reikėtų rinktis šiek tiek labiau novatorišką alternatyvą – kultivatorius.

 


Kodėl verta rinktis kultivatorių?
Kultivatorius yra ne tik naudingas, bet ir, kai kuriems, būtinas. Jis padeda paruošti žemę jūsų sodinukams itin efektyviai ir greitai. Tik pagalvokite, kiek daug laiko reikia paruošti, tarkime, 2 arų ploto dirvožemį kastuvu. Negana to, kastuvu dirvožemio tikrai taip efektyviai neišpurenamas.


Dar viena svarbi savybė – kultivatoriai nėra dideli ir neužima daug vietos. Tai reiškia, kad jį galėsite lengvai saugoti nedideliame sandėliuke, o žemės įdirbimas bus nesudėtingas net ir mažame sodelyje.

 


Kaip išsirinkti?
Pradėkite nuo savo sodo dydžio – kuo jis didesnis, tuo galingesnis ir didesnis kultivatorius reikalingas. Dideli kultivatoriai turi platesnį darbinį plotį ir yra galingesni, dėl to darbai užbaigiami greičiau.


Sekantis, ir labai svarbus, dalykas – kaina. Jeigu ieškote kuo pigesnio kultivatoriaus, tada geriau jo visai nepirkite. Kultivatoriai darbo metu turi atlaikyti ganėtinai nemažą krūvį, todėl patikimumas yra labai svarbus. Jeigu kultivatorius labai pigus – taip turbūt yra ne veltui. Taigi, jeigu negalite sau leisti įsigyti kiek brangesnio kultivatoriaus, darbus geriau atlikti netgi kastuvu. Gi sugedęs kultivatorius nebus naudingas – tik nuostolingas.


Atkreipkite dėmesį ir į gamintoją. Visame pasaulyje gerai žinomi kultivatorių gamintojai yra pripažinti ne veltui – jie žino, ką daro. Su tokiais kultivatorių gamintojais, kaip Husqvarna, Stiga, Fiskars, MTD ar McCulloch tikrai „neprašausite“. Jų produktai gal ir nėra patys pigiausi, bet vieni kokybiškiausių.Foto: Senukai.lt


Kultivatorių galima ir modifikuoti
Jeigu kultivatorių jau turite, bet keičiasi jūsų poreikiai, jį galite nesunkiai modifikuoti. Įsigydami tam tikrus priedus, savo kultivatorių galite paruošti arimui ar kultivavimui skirtingais pločiais.


Jeigu manote, kad kultivatorius puikiai pasitarnautų ir jūsų sode, siūlome apsilankyti internetinėje parduotuvėje senukai.lt ir susipažinti su kultivatorių kainomis, o gal ir netgi išsirinkti vieną sau. Gero derliaus!
 

Contact form

Šios dienos vardadieniai