2020-05-25, pirmadienis, 04:26.     Šiandien Kėdainiuose saulė teka 04:56, leidžiasi 21:33, dienos ilgumas 16:37.

Kėdainiečiai nori įsitraukti į ES projektų svarstymą

2018-06-12, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Kėdainiečiai nori įsitraukti į ES projektų svarstymą

Nors daugelis Kėdainių rajono gyventojų nėra dalyvavę ir nieko girdėję apie viešuosius aptarimus, tačiau juose norėtų dalyvauti daugiau nei pusė, apklausoje dalyvavusių, kėdainiečių. Tai parodė LR finansų ministerijos užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta gyventojų apklausa. 


33 proc. apklausoje dalyvavusių Kėdainių rajono savivaldybės gyventojų teigė esantys visiškai neinformuoti apie jų regione vykdomus ES projektus, o 18 proc. pažymėjo, jog nieko nėra girdėję ir apie šių projektų aptarimus. Tačiau net 62 proc. Kėdainių rajono respondentų pabrėžė, jog norėtų dalyvauti viešuose projektų svarstymuose.


Pasak Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Ovidijaus Kačiulio, ES finansuojamų projektų vykdytojai turi dažniau naudoti patrauklias viešųjų aptarimų formas, informuoti apie jas kuo daugiau žmonių, nes tai pagerins pačių projektų rezultatus bei teikiamą naudą gyventojams.


„Kai kalbi, bendrauji ir domiesi – visiems būna aiškiau. Norint pasiekti rezultatų, būtina įdėti daug pastangų ne tik projekto įgyvendinimui, bet ir jo aptarimui su visuomene“, – ES projektų gerosios praktikos mainų renginio metu teigė O. Kačiulis.


Šio Kėdainiuose vykusio renginio metu specialistai akcentavo, kad kelias į projekto sėkmę priklauso nuo daugelio dalykų, tačiau svarbiausias iš jų – sėkmingas projektų vykdytojų ir interesų grupių bendradarbiavimas. Diskusijos, dalijimasis patirtimi ir naujų idėjų sklaida suteikia projektui skaidrumo, žinomumo, padeda išvengti konfliktinių situacijų, įtraukia naujus dalyvius.


Šiuo metu Kėdainių r. savivaldybėje įgyvendinami 196 ES finansuojami projektai. Didžiausią jų dalį sudaro ir su visuomenės švietimu, integravimu į darbo rinką bei verslumo skatinimu susijusios iniciatyvos. Joms įgyvendinti skirta nuo 3 iki 7 mln. eurų ES struktūrinių fondų investicijų.

 

 


 

Contact form

Šios dienos vardadieniai

manoKėdainiai.lt

Redakcija:
mob. (8 616) 14 144
e.p. info@manokedainiai.lt